Děkujeme našim sponzorům za podporu oddílu FAST FINS a spolku Cesta ke sportu z.s.

Ing. Roman Padalík - 778 440 626

Silvie Zapletalová - 733 782 253

FAST FINS CZ je nový tým ploutvového plavání!

Více o nás zde: Magazín

Ve čtvrtek 21.6.2018 proběhl první ročník přeboru okresu Přerov v ploutvovém plavání za účasti závodníků Přerova a Hranic na hranické plovárně. Vzhledem k nemocem, výletům, besídkám a jiným aktivitám jsme se sešli v počtu 9 dětí. I přes tento nižší počet jsme si závody velmi užili. Pro nejmenší byla přichystaná trať na 25m bifi, kde se pořadí určovalo klasicky podle zaplavaných časů. Větší děti plavali 50m bifi ( kraulem). Poté jsme ještě plavali i 25m PP a  50m PP ( delfín), kde jsme měli hromadný start a pořadí určilo cílové doplavání.

Káťa     22,04

Na závěr závodu jsme si ukázali, jak vypadá ploutvové plavání na vrcholové úrovni a kam se jednou všichni po pilném tréninku posuneme. Své dovednosti předvedla Káťa P., která má letos 9 medailí z mistrovství ČR, z toho 7x byla mistryní. Na příštích okresních přeborech se dětem předvede i Áďa Zapletalová, která v kategorii mladších žaček drží aktuální rekordy na všech tratích bifi. Obě jsou navíc členkami juniorské reprezentace.

Na závěr jsme měli vyhlášení výsledků i s diplomy pro vítěze jednotlivých kategorií a věcnými cenami.

Závěrem musím říct, že je vidět u všech dětí posun kupředu a hlavně pokud vydrželi chodit celý rok na tréninky, že je plavání a pohyb snad baví, což je asi nejdůležitější ze všech výsledků. Po prázdninách navážeme na to co umíme, začneme se učit nové věci a užijeme si nekonečnou pohodu u vody.

Po prázdninách pojedeme s dětmi na níže uvedené  závody. Prosím rodiče, aby si tyto víkendy poznačili a počítali s účastí dětí v  uvedených termínech.

15.9. Zlín

20.10. Olomouc

8.12. Přerov

15.12.  Nový Jičín

Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se v září.

Roman Padalík
Silva Zapletalová

3. kolo Moravskoslezské ligy mládeže

V sobotu 21.4.2018 se konalo 3. kolo Moravskoslezské ligy mládeže v Novém Jičíně.

Soutěže se zúčastnilo sedm klubů se 140 závodníky.

Ve skupině E nejlépe dařilo svěřencům Laguny Nový Jičín, za hochy vybojoval 2 zlaté a jednu stříbrnou medaili Novotný René, u dívek nejlépe bodovaly také ze stejného klubu Fábíková Zuzana (1-2-3) a Chalupová Patricie (1-5-1).

Ve skupině D u chlapců nenašel přemožitele Kryštof Bursa z Nemo Zlín, který si odvezl 3 zlaté a jednu bronzovou medaili za mix štafetu 4x100 bifi a mezi dívkami stejné věkové kategorie zvítězila Jolana Hnáthová z KSP Olomouc se svýmí dvěma zlatými a jednou bronzovou medailí.

V nejstarší kategorii C mezi dívkami stejné věkové kategorie zvítězila Kateřina Padalíková z přerovského Klubu FAST FINS, která si vyplavala 2 zlaté a jednu stříbrnou medaili a mezi chlapci se odehrál nakonec nerozhodný souboj mezi Janem Janáskem z Nemo Zlín a Vojtěchem Zedníkem z klubu Čochtan Ždár nad Sázavou, kteří si odnesli nakonec shodně po dvou zlatých a dvou stříbrných medailí. Vojtěch zdeník jestě ke své sbírce přidal zlatou za štafetu mix 4x50 PP.

Po třetím kole vede Laguna Nový Jičín s 2355 body před Čochtan klub Žďár nad  Sázavou (1901 bodů) a KSP Olomouc (1897 bodů)

Moravskoslezská liga mládeže - 2. kolo 10.3.2018 Žďár nad Sázavou

V sobotu se na bazéně ve Ždáru nad Sázavou konalo 2.kolo Moravskoslezské ligy mládeže, které se zúčastnilo 7 klubů – SP LAGUNA Nový Jičín, ČOCHTANKLUB Žďár n. S., KSP Olomouc, SKORPEN Přerov, NEMO Zlín, FAST FINS CZ, NAUTILUS Břeclav.

O medaile závodilo celkem 123 závodníkův těchto disciplínách:

Skupina E 15 RP/10 m, 200 PP, 100 BF, 4x100 PP

Skupina D 100 RP, 200 RP, 100 PP, 200 BF, 4x50 PP

Skupina C 100 RP, 50 PP, 400 PP, 400 BF, 4x100 BF

V kategorii C nejlepších výsledků mezi hochy dosáhl Vojtěch Zedník ze Žďáru nad Sázavou , který posbíral ve 4 disciplínách 3 zlaté a jednu stříbrnou medaili a k tomu ještě přidal zlato ve štafetě 4x100 BF MIX C. Mezi dívkami ve stejné kategorii zvítězila Kateřina Padalíková z FAST FINS Přerov, které si veze domů 4 zlaté kovy.

V kategorii D se stal zlatým hochem Knápek Daniel ( Nový Jičín), který vybojoval ve všech disciplínách první místo a ve štafetě získal stříbrnou medaili. Mezi dívkami ve skupině D nejlepších výsledků dosáhla Lucie Hrubá s jedním zlatem a třemi stříbrnými medailemi a prvním místem za štafetu 4x50 PP Mis D.

V nejmladší kategorii E vybojoval nejlepších umístění Mizera Jakub z Laguny Nový Jičín, který získal 3 první místa včetně 4x100 PP Mix E štafety a jedno 4.  místo. Mezi dívkami skupiny E se nejlépe vedlo Chalupové Patricii ze stejného klubu ( dvě zlaté a jedno stříbro).

Žďárský gumák 2018

Ve dnech 10. a 11. února proběhl druhý ročník nového otevřeného mezinárodního závodu Žďárský gumák 2018. 140 závodníků ze 14 klubů České a Slovenské republiky si změřili své síly v disciplínách  Bi-Fins a rychlostním potápění PP.

I v letošním roce si plavci  vybrali v příslušných kategoriích čtyři disciplíny do vyhodnocení čtyřboje z pěti disciplín: 50 BF, 100 BF, 200 BF, 50 PP a 100 PP. Mimo čtyřboj mohli startovat plavci i ve smíšené štafetě 4x50 BF napříč kategoriemi.

Nejrychlejším mužem  na trati 400 BF „O Žďárský gumák“ „ se letos stal domácí závodník klubu Čochtan Žďár nad Sázavou David Musil a ženou Adéla Kneifelová z Nemo Zlín , kteří získali věcnou odměnu – ploutve Najade Speed . Oba dva se stali zároveň i vítězi čtyřboje v kategorii A.

V dalších kategoriích se vítězi stali:

Skupina B – hoši Landsinger Lukáš (Pulec Praha)

dívky Švomová Adéla (Čochtan Žďár)

Skupina C – hoši Janásek Jan  (Nemo Zlín)

dívky Padalíková Kateřina (Přerov FastFins)

Skupina D – hoši Bursa Kryštof (Nemo Zlín)

dívky Mazalová Klára (Tábor)

Skupina E – hoši Vasilij Ploc (Pulec Praha)

dívky Vestfálová Jana (Liberec)

Smíšenou štafetu na 4x50 BF nejlépe poskládaly týmy Uhlomost Most spolu s KSP Olomouc. Štafeta vyhrála ve složení

DÉREROVÁ Karolína (Most), STRAKOŠ Michal 2000 (Olomouc), UHLÍŘOVÁ Daniela 2001 (Most) a ULLÍK Tomáš (Most) v čase 1,28:97s

Ve stejném termínu proběhlo ve Žďáru nad Sázavou také školení rozhodčích II. A III. Třídy, kterého se zúčastnilo 26 rozhodčích. Rozhodcovský tým GUMÁKU obdržel tuto posilu a chod závodu byl zajištěn kvalifikovanými rozhodčími. Za bezchybný chod závodu vděčíme také elektronické časomíře.

Text: Helena Janásková, Zdeněk Přivřel

1. kolo Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání ve Zlíně

1. V sobotu 27. ledna 2018 se ve Zlíně uskutečnilo první kolo Moravskoslezské ligy mládeže, kterého se zúčastnilo 140 závodníků ze 7 sportovních klubů (KVS Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc, Čochtanklub Žďár nad Sázavou, Skorpen Přerov, Nautilus  Břeclav, nový klub FAST FINS CZ z Přerova a domácí Nemo Zlín).

Mezi hochy dosáhli nejlepších výsledků Jan Janásek (Nemo Zlín), který ve čtyřech individuálních disciplínách skupiny C získal 4 zlaté medaile a bronzovou za štafetu mix C a ve skupině D KryštofBursa ze stejného klubu Nemo Zlín také zůstal neporažený a vybojoval 4 zlaté kovy.  Mezi dívkami  obdobných zlatých výsledků, 4 zlaté medaile,  dosáhla Padalíková Kateřina (FAST FINS) ve skupině C a  její klubová kolegyně Adéla Zapletalová vybojovala ve skupině D 2 zlaté,1 bronzovou a jedno 4.místo.

V nejmladší kategorii E se nejlépe vedlo závodníkům z Laguny Nový Jičín Mizerovi Jakubovi (1 zlatá a dvě bronzové a zlatá ve štafetě) a Chalupové Patricii (dvě zlaté a jedna stříbrná medaile).

Po součtu všech bodů po prvním kole MSLM je pořadí klubů a bodový stav následující: